Kite 9 & 10 Drupal Theme (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (47 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Version
pt: Versão

en: Go to previous page
pt: Regressar à página anterior.

en: Go to parent page
pt: Ir para página pai

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Help
pt: Ajuda

en: Page title
pt: Título da página

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Web Server
pt: Servidor web

en: Database
pt: Base de dados

en: Custom
pt: Personalizado

en: Up
pt: Para cima

en: System
pt: Sistema

en: General
pt: Geral

en: Close
pt: Fechar

en: Show
pt: Mostrar

en: Content Bottom
pt: Conteúdo Inferior

en: Hide
pt: Ocultar

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: Memory limit
pt: Limite de memória

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: Secondary tabs
pt: Separadores secundários

en: Powered by Drupal
pt: Energizado com Drupal

en: Footer Bottom
pt: Rodapé Inferior

en: Breadcrumbs
pt: Navegação estruturada

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Rodapé da página

en: Status messages
pt: Mensagens de estado

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Footer Top
pt: Topo do rodapé

en: Show row weights
pt: Mostrar coluna de pesos

en: Hide row weights
pt: Ocultar coluna de pesos

en: Footer first
pt: Rodapé primeiro

en: Footer second
pt: Rodapé segundo

en: Footer third
pt: Terceiro rodapé

en: Last Cron Run
pt: Última execução do Cron

en: Drupal Version
pt: Versão do Drupal

en: Primary menu
pt: Menu primário

en: Footer fourth
pt: Quarto rodapé

en: Site branding
pt: Imagem de marca do sítio

en: Book traversal links for
pt: Links de passagem de livro para

en: Primary admin actions
pt: Ações principais do administrador

en: General System Information
pt: Informação Geral do Sistema

en: Search form (narrow)
pt: Formulário de pesquisa (estreito)
