Kite 9 & 10 Drupal Theme (1.0.0-beta1) - en to ro translation catalogue (40 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Content
ro: Conținut

en: Version
ro: Versiune

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to parent page
ro: Mergi la pagina părinte

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Help
ro: Ajutor

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Web Server
ro: Server Web

en: Database
ro: Bază de date

en: Custom
ro: Personalizat

en: Up
ro: Sus

en: System
ro: Sistem

en: Close
ro: Închideți

en: Show
ro: Arată

en: Hide
ro: Ascunde

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Memory limit
ro: Limită memorie

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Powered by Drupal
ro: Construit pe Drupal

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Show row weights
ro: Arată greutățile rândurilor

en: Hide row weights
ro: Ascunde greutățile rândurilor

en: Footer first
ro: Primul subsol

en: Footer second
ro: Al doilea subsol

en: Footer third
ro: Al treilea subsol

en: Last Cron Run
ro: Ultima rulare Cron

en: Drupal Version
ro: Versiune Drupal

en: Primary menu
ro: Meniu principal

en: Footer fourth
ro: Al patrulea subsol

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: Book traversal links for
ro: Legături de parcurgere a cărții pentru

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: General System Information
ro: Informații generale despre sistem
