Kite 9 & 10 Drupal Theme (1.0.0-beta1) - en to ru translation catalogue (51 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Content
ru: Содержимое

en: Version
ru: Версия

en: Go to previous page
ru: На предыдущую страницу

en: Go to parent page
ru: На родительскую страницу

en: Go to next page
ru: На следующую страницу

en: Help
ru: Справка

en: Page title
ru: Заголовок страницы

en: Breadcrumb
ru: Строка навигации

en: Web Server
ru: Веб-сервер

en: Database
ru: База данных

en: Custom
ru: Собственная

en: Up
ru: Вверх

en: System
ru: Система

en: General
ru: Общий

en: Close
ru: Закрыть

en: Show
ru: Показать

en: Content Top
ru: Контент сверху

en: Content Bottom
ru: Контент Снизу

en: Hide
ru: Скрыть

en: Skip to main content
ru: Перейти к основному содержанию

en: Memory limit
ru: Ограничение памяти

en: Sidebar Left
ru: Левая боковая панель

en: Sidebar Right
ru: Правая боковая панель

en: Main navigation
ru: Основная навигация

en: Primary tabs
ru: Главные вкладки

en: Secondary tabs
ru: Дополнительные вкладки

en: Powered by Drupal
ru: Сделано на Drupal

en: Footer Bottom
ru: Нижний колонтитул

en: Breadcrumbs
ru: Строка навигации

en: Page top
ru: Верх страницы

en: Page bottom
ru: Низ страницы

en: Status messages
ru: Системные сообщения

en: Main page content
ru: Содержимое страницы

en: Highlighted
ru: Подсвеченные

en: Footer Top
ru: Верхний подвал

en: Show row weights
ru: Показать вес строк

en: Hide row weights
ru: Скрыть вес строк

en: Dismiss
ru: Сбросить

en: Footer first
ru: Подвал первый

en: Footer second
ru: Подвал второй

en: Footer third
ru: Подвал третий

en: Last Cron Run
ru: Последний запуск Cron

en: Drupal Version
ru: Версия Drupal

en: Primary menu
ru: Основное меню

en: Footer fourth
ru: Подвал четвёртый

en: Site branding
ru: Брендинг сайта

en: Book traversal links for
ru: Перекрёстные ссылки книги для

en: Primary admin actions
ru: Основные действия администратора

en: General System Information
ru: Общая информация о системе

en: Search form (narrow)
ru: Форма поиска (узкая)
