Kite 9 & 10 Drupal Theme (1.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (45 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Version
tr: Sürüm

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to parent page
tr: Üst sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Web Server
tr: Web Sunucusu

en: Database
tr: Veritabanı

en: Custom
tr: Özel

en: Up
tr: Yukarı

en: System
tr: Sistem

en: General
tr: Genel

en: Close
tr: Kapat

en: Show
tr: Göster

en: Content Bottom
tr: İçerik Altı

en: Hide
tr: Gizle

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Memory limit
tr: Bellek sınırı

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Powered by Drupal
tr: Drupal tabanlıdır

en: Footer Bottom
tr: Altbilgi Altı

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Footer Top
tr: Altbilgi Üst

en: Show row weights
tr: Satır ağırlıklarını göster

en: Hide row weights
tr: Satır ağırlıklarını gizle

en: Footer first
tr: Birinci alt bilgi

en: Footer second
tr: İkinci alt bilgi

en: Footer third
tr: Üçüncü alt bilgi

en: Last Cron Run
tr: Son Dönemsel Görev Çalıştırması

en: Drupal Version
tr: Drupal Sürümü

en: Primary menu
tr: Birincil menü

en: Footer fourth
tr: Dördüncü alt bilgi

en: Site branding
tr: Site markası

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: General System Information
tr: Genel Sistem Bilgileri

en: Search form (narrow)
tr: Arama formu (dar)
