Klaro Cookie & Consent Management (3.0.0-rc1) - en to hi translation catalogue (36 entries)

en: User interface
hi: उपयोक्ता अंतरपृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: weight
hi: भार

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Weight
hi: मान

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Add
hi: जोड़ें

en: URL
hi: यूआरएल

en: Path
hi: मार्ग

en: Manage
hi: प्रबंधित

en: Text
hi: लेख

en: ID
hi: आईडी

en: days
hi: दिन

en: OK
hi: ठीक है

en: Advanced
hi: विकसित

en: General
hi: सामान्य

en: Close
hi: बंद करे

en: Attachments
hi: संलग्नी

en: Sources
hi: स्रोत

en: Buttons
hi: बटन

en: Info
hi: जानकारी

en: About
hi: के बारे में

en: Privacy Policy
hi: गोपनीयता नीति
