Klaro Cookie & Consent Management (3.0.0-rc1) - en to id translation catalogue (32 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Title
id: Judul

en: weight
id: bobot

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Weight
id: Bobot

en: Required
id: Wajib

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Add
id: Tambah

en: Path
id: Jalur

en: Manage
id: Kelola

en: Text
id: Teks

en: days
id: hari

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: General
id: Umum

en: Close
id: Tutup

en: Regular expression
id: Ekspresi reguler

en: Attachments
id: Sisipan

en: Sources
id: Sumber

en: Buttons
id: Tombol

en: About
id: Tentang

en: Singular form
id: Bentuk tunggal

en: Plural form
id: Bentuk jamak

en: Powered by
id: Dibuat menggunakan
