Klaro Consent Management (3.0.0-rc3) - en to it translation catalogue (42 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Title
it: Titolo

en: weight
it: peso

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Required
it: Obbligatorio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Add
it: Aggiungi

en: Path
it: Percorso

en: Manage
it: Gestisci

en: Text
it: Testo

en: days
it: giorni

en: Always
it: Sempre

en: Advanced
it: Avanzate

en: Domain
it: Dominio

en: General
it: Generale

en: Security
it: Sicurezza

en: Close
it: Chiudi

en: Regular expression
it: Espressione regolare

en: Attachments
it: Allegati

en: Sources
it: Sorgenti

en: Accept
it: Accetta

en: Buttons
it: Pulsanti

en: Info
it: Informazioni

en: Customize
it: Personalizza

en: Storage
it: Archiviazione

en: About
it: Informazioni

en: Analytics
it: Analisi

en: Learn more
it: Approfondisci

en: Singular form
it: Forma singolare

en: Plural form
it: Forma plurale
