Klaro Cookie & Consent Management (3.0.0-rc3) - en to ja translation catalogue (52 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Title
ja: タイトル

en: weight
ja: ウェイト

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Weight
ja: ウェイト

en: Required
ja: 必須

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Add
ja: 追加

en: Path
ja: パス

en: Manage
ja: 管理

en: Text
ja: テキスト

en: days
ja: 日

en: Always
ja: 必須

en: Advanced
ja: 高度

en: Domain
ja: ドメイン

en: General
ja: 全般

en: Security
ja: セキュリティー

en: Close
ja: 閉じる

en: Purpose
ja: 目的

en: Regular expression
ja: 正規表現

en: Attachments
ja: 添付

en: Sources
ja: ソース

en: Accept
ja: 受け入れる

en: Buttons
ja: ボタン

en: Customize
ja: カスタマイズ

en: Storage
ja: ストレージ

en: Advertising
ja: 広告

en: About
ja: アバウト

en: Decline
ja: 拒否する

en: Google Analytics
ja: Google アナリティクス

en: Cookie
ja: クッキー

en: Singular form
ja: 単数形

en: Plural form
ja: 複数形

en: Google Tag Manager
ja: Googleタグマネージャー

en: Purposes
ja: 目的

en: Accept selected
ja: 選択したものを受け入れる

en: Manages and deploys marketing tags.
ja: マーケティングタグを管理および展開します。

en: To learn more, please read our {privacyPolicy}.
ja: 詳細については、当社の{privacyPolicy}をお読みください。

en: (always required)
ja: (常時必須)

en: Do you want to load external content supplied by {title}?
ja: {title} が提供する外部コンテンツを読み込みますか?
