Klaro Consent Management (3.0.0-rc5) - en to bn translation catalogue (23 entries)

en: User interface
bn: ব্যবহারকারী ইন্টারফেস

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Weight
bn: ভর

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: URL
bn: ইউআরএল

en: OK
bn: ঠিক আছে

en: General
bn: সাধারণ

en: Sources
bn: উৎস

en: About
bn: সম্পর্কে
