Klaro Consent Management (3.0.0-rc5) - en to tr translation catalogue (44 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Title
tr: Başlık

en: weight
tr: ağırlık

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Required
tr: Zorunlu

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Add
tr: Ekle

en: Path
tr: Yol

en: Manage
tr: Yönetim

en: Text
tr: Metin

en: days
tr: gün

en: Always
tr: Her zaman

en: OK
tr: Tamam

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Domain
tr: Etki alanı

en: General
tr: Genel

en: Security
tr: Güvenlik

en: Close
tr: Kapat

en: Regular expression
tr: Düzenli ifade

en: Attachments
tr: Ekler

en: Sources
tr: Kaynaklar

en: Buttons
tr: Düğmeler

en: Info
tr: Bilgi

en: Customize
tr: Özelleştir

en: Website
tr: Web sitesi

en: Storage
tr: Kayıt yeri

en: About
tr: Hakkında

en: Analytics
tr: Analitik (Analytics)

en: Cookies
tr: Çerezler

en: Singular form
tr: Tekil biçim

en: Plural form
tr: Çoğul biçim
