Klaro Consent Management (8.x-2.0-beta2) - en to pt translation catalogue (48 entries)

en: User interface
pt: Interface de usuário

en: Title
pt: Título

en: weight
pt: peso

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: Required
pt: Obrigatório

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Text Settings
pt: Configurações de texto

en: Add
pt: Adicionar

en: Path
pt: Caminho

en: Manage
pt: Gerenciar

en: Text
pt: Texto

en: days
pt: dias

en: Advanced
pt: Avançado

en: Domain
pt: Domínio

en: General
pt: Geral

en: Security
pt: Segurança

en: Close
pt: Fechar

en: Purpose
pt: Propósito

en: Regular expression
pt: Expressão regular

en: Attachments
pt: Anexos

en: Sources
pt: Fontes

en: Accept
pt: Aceitar

en: Buttons
pt: Botões

en: Info
pt: Informações

en: Customize
pt: Personalizar

en: Storage
pt: Armazenamento

en: About
pt: Sobre

en: Decline
pt: Recusar

en: Styling
pt: Estilo

en: Privacy Policy
pt: Política de Privacidade

en: Singular form
pt: Singular

en: Plural form
pt: Plural

en: Cookie name
pt: Nome do cookie

en: Powered by
pt: Distribuído por

en: Accept all
pt: Aceitar tudo

en: Privacy policy
pt: Política de privacidade
