Klipfolio field (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (11 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Theme
uk: Тема

en: Custom
uk: Власний

en: Size of textfield
uk: Розмір текстового поля

en: Light
uk: Світла

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: Dark
uk: Темний

en: Text value
uk: Текстове значення

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
uk: Текст, що буде показаний в полі до початку введення значення. Зазвичай це підказка з прикладом значення або короткий опис очікуваного формату.

en: Placeholder: @placeholder
uk: Заповнювач: @placeholder

en: Textfield size: @size
uk: Розмір текстового поля: @size
