Klipfolio Field (8.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (11 entries)

en: Title
de: Titel

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Size of textfield
de: Größe des Textfeldes

en: Width in pixels
de: Breite in Pixeln

en: Light
de: Hell

en: Placeholder
de: Platzhalter

en: Dark
de: Dunkel

en: Text value
de: Textwert

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
de: Text, der bis zur Eingabe eines Wertes im Feld angezeigt wird. Dies ist üblicherweise ein Beispiel für das erwartete Format oder eine kurze Beschreibung.

en: Placeholder: @placeholder
de: Platzhalter: @placeholder

en: Textfield size: @size
de: Größe des Textfeldes: @size
