Klipfolio Field (8.x-1.0-alpha2) - en to lt translation catalogue (9 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Theme
lt: Tema

en: Custom
lt: Savitas

en: Size of textfield
lt: Teksto laukelio ilgis

en: Light
lt: Šviesi

en: Placeholder
lt: Vietaženklis

en: Dark
lt: Tamsiai

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
lt: Tai tekstas kuris rodomas laukelyje iki tol kol įvedama reikšmė. Paprastai tai patarimas kokios reikšmės formato reiktų.

en: Placeholder: @placeholder
lt: Vietaženklis: @placeholder
