Klipfolio Field (8.x-1.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Theme
fr: Thème

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Fixed
fr: Fixe

en: Light
fr: Léger

en: Dark
fr: Sombre

en: Responsive
fr: Adaptatif

en: Text value
fr: Valeur textuelle

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fr: Texte qui apparaîtra dans le champ jusqu'à ce qu'une valeur soit saisie. Cet indice est en général un exemple, ou une brève description du format attendu.

en: Placeholder: @placeholder
fr: Placeholder : @placeholder
