Klipfolio Field (8.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (9 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Theme
ja: テーマ

en: Custom
ja: カスタム

en: Fixed
ja: 固定

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: Responsive
ja: レスポンシブ

en: Text value
ja: テキスト値

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: Placeholder: @placeholder
ja: プレースホルダー: @placeholder
