Klipfolio Field (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (9 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Theme
tr: Tema

en: Custom
tr: Özel

en: Fixed
tr: Sabit

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Responsive
tr: Duyarlı

en: Text value
tr: Metin değeri

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
tr: Bir değer girilinceye kadar alanın içinde gösterilecek metin. Bu ipucu genellikle bir örnek değer ya da beklenen biçimin kısa bir açıklamasıdır.

en: Placeholder: @placeholder
tr: Yer tutucu: @placeholder
