Klipfolio Field (8.x-1.0-alpha3) - en to id translation catalogue (7 entries)

en: Title
id: Judul

en: Theme
id: Tema

en: Custom
id: Tersuai

en: Fixed
id: Tetap

en: Responsive
id: Responsif

en: Text value
id: Isi teks

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
id: Teks yang akan ditampilkan di dalam bidang sampai sebuah nilai dimasukkan. Petunjuk ini biasanya merupakan contoh nilai atau deskripsi singkat dari format yang diharapkan.
