Knova - AI Chatbot (1.0.1) - en to de translation catalogue (56 entries)

en: Submit
de: Absenden

en: Operations
de: Aktionen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Remove
de: Entfernen

en: Error Message
de: Fehlermeldung

en: View
de: Ansicht

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Email
de: E-Mail

en: Created
de: Erstellt

en: Question
de: Frage

en: Answer
de: Antwort

en: Database
de: Datenbank

en: Your name
de: Ihr Name

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Session ID
de: Session-ID

en: API Key
de: API-Schlüssel

en: Advanced
de: Erweitert

en: Model
de: Modell

en: Phone
de: Telefonnummer

en: General
de: Allgemein

en: Text color
de: Schriftfarbe

en: Appearance
de: Design

en: Logo URL
de: Logo-URL

en: Temperature
de: Temperatur

en: API key
de: API-Key

en: Query
de: Abfrage

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: More options
de: Mehr Optionen

en: Welcome message
de: Willkommensmitteilung

en: Welcome Message
de: Willkommensnachricht

en: Title text
de: Titeltext

en: Your phone number
de: Ihre Telefonnummer

en: Send message
de: Nachricht senden

en: Custom CSS
de: Benutzerdefiniertes CSS

en: Font family
de: Schriftenfamilie

en: About
de: Über

en: Error message
de: Fehlermeldung

en: Settings saved.
de: Einstellungen gespeichert.

en: Debug mode
de: Debug-Modus

en: Primary color
de: Primäre Farbe

en: Border radius
de: Randradius

en: Minimize
de: Minimieren

en: Title Text
de: Titeltext

en: API Endpoint
de: API-Endpunkt

en: Secondary color
de: Sekundäre Farbe

en: Please provide a valid email address.
de: Bitte geben Sie eine gültige E-Mail-Adresse an.

en: API endpoint
de: API-Endpunkt

en: Accent color
de: Akzentfarbe

en: Max Tokens
de: Maximale Token

en: Frequency Penalty
de: Häufigkeitssanktion

en: Presence Penalty
de: Präsenzsanktion

en: AI Settings
de: KI-Einstellungen

en: Close chat
de: Chat schließen

en: No messages provided.
de: Keine Nachrichten vorhanden.

en: AI model
de: KI-Modell
