Knowledge (8.x-1.4) - en to ur translation catalogue (68 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Approve
ur: منظور

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Closed
ur: بند کردیا گیا

en: Actions
ur: کارروائیاں

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Public
ur: عوامی

en: Audience
ur: شائقین

en: more
ur: مزید

en: Article
ur: مضمون

en: Enabled
ur: فعال

en: Administration
ur: تنظیم

en: Action
ur: ایکشن

en: Last updated
ur: آخری بار تدوین کیا گیا

en: new
ur: جدید

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Overview
ur: جائزہ

en: Edit
ur: تدوین

en: Links
ur: لنکس

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Daily
ur: روزانہ

en: Weekly
ur: ہفتہ وار

en: Monthly
ur: ماہانہ

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Message
ur: پیغام

en: Weight
ur: وزن

en: Link
ur: ربط

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Field
ur: فیلڈ

en: Label
ur: عنوان

en: Preview
ur: جائزہ

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Update
ur: تجدید

en: Open
ur: کھلا

en: Add
ur: شامل کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: URL
ur: یو آر ایل

en: ID
ur: شناخت

en: Block
ur: بلاک

en: Filter
ur: فلٹر

en: Field name
ur: فیلڈ کا نام

en: Mode
ur: طریقۂ کار

en: Items
ur: سرخیاں

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Hidden
ur: چھپا ہو ا

en: ‹ previous
ur: › گزشتہ

en: next ›
ur: اگلا>

en: Default value
ur: طے شدہ قدر

en: Language code
ur: زبان کا کوڈ

en: « first
ur: » ابتدائی

en: last »
ur: آخری »

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: Placeholder
ur: پلیس ہولڈر

en: « First
ur: » ابتدائی
