Knowledge (8.x-1.0) - en to he translation catalogue (158 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Status
he: מצב

en: Approve
he: אשר

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Closed
he: סגור

en: Actions
he: פעולות

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Public
he: ציבורי

en: Audience
he: קהל יעד

en: more
he: עוד

en: Article
he: כתבה

en: Enabled
he: מופעל

en: Administration
he: ניהול

en: Action
he: פעולה

en: Last updated
he: עודכן לאחרונה

en: new
he: חדש

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Overview
he: סקירה

en: Edit
he: עריכה

en: Links
he: קישורים

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Daily
he: יומי

en: Weekly
he: שבועי

en: Monthly
he: פעם בחודש

en: None
he: ללא

en: Message
he: הודעה

en: Link
he: קישור

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Update
he: עדכון

en: Open
he: פתוח

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: URL
he: כתובת URL

en: Updated
he: עודכן

en: Keywords
he: מילות מפתח

en: Total
he: סך הכל

en: type
he: סוג

en: User
he: משתמש

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Created
he: נוצר

en: Update options
he: אפשרויות עדכון

en: All
he: הכל

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Pager ID
he: מזהה דפדוף

en: Score
he: ניקוד

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Revisions
he: גרסאות

en: Field name
he: שם שדה

en: Count
he: כמות

en: Mode
he: אופן ביצוע

en: Items
he: פריטים

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Merge
he: מיזוג

en: Customers
he: לקוחות

en: Customer
he: לקוח

en: Desc
he: יורד

en: Company
he: חברה

en: General
he: כללי

en: Start
he: התחלה

en: Note
he: הערות

en: Role
he: תפקיד

en: fields
he: שדות

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Created date
he: תאריך יצירה

en: Updated date
he: תאריך עידכון

en: Authoring information
he: מידע על המחבר/ת

en: Authored on
he: בתאריך

en: Leave blank for %anonymous.
he: השאר ריק עבור %anonymous.

en: Hidden
he: מוסתר

en: Approved
he: מאושר

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: The update has been performed.
he: העדכון בוצע.

en: author
he: מחבר/ת

en: Entity
he: יישות

en: Revert
he: שחזור

en: Author Name
he: שם המחבר/ת

en: Revisions for %title
he: גרסאות עבור %title

en: Revision
he: גרסה

en: Permissions
he: הרשאות

en: Duplicate
he: שכפול

en: Product
he: מוצר

en: Changed
he: השתנה

en: Date created
he: נוצר בתאריך

en: Not published
he: לא מפורסם

en: Revision of %title from %date
he: גרסה של %title מ-%date

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Apply
he: החל

en: Permalink
he: קישור קבוע

en: Form
he: טופס

en: Permission
he: הרשאה

en: Anonymous posters may not enter their contact information
he: מגיבים אנונימיים לא יכולים להכניס מידע ליצירת קשר

en: Anonymous posters may leave their contact information
he: מגיבים אנונימיים יכולים להכניס מידע ליצירת קשר

en: Anonymous posters must leave their contact information
he: מגיבים אנונימיים חייבים להשאיר מידע ליצירת קשר

en: Language code
he: קוד השפה

en: Unlink
he: הסרת קישור

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך לחזור לגרסה מתאריך %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך למחוק את הגרסה מתאריך %revision-date?

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: Context
he: הקשר

en: Keyword
he: מילת מפתח

en: Offset
he: היסט

en: About
he: אודות

en: Translate
he: תרגום

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Title only
he: כותרת בלבד

en: Display type
he: סוג תצוגה

en: Uses
he: שימושים

en: Posted in
he: נכתב בנושא

en: Delete all revisions
he: מחיקת כל הגרסאות.

en: Link settings
he: הגדרות קישור

en: @interval ago
he: לפני @interval

en: Post date
he: תאריך פירסום

en: Created year + month
he: חודש + שנת יצירה

en: Created year
he: שנת יצירה

en: Created month
he: חודש יצירה

en: Created day
he: יום יצירה

en: Created week
he: שבוע יצירה

en: No user
he: אין משתמש

en: Show teaser-style link
he: הצג קישור בסגנון טיזר

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: Language settings
he: הגדרות שפה

en: - All -
he: - הכל -

en: Copy of the revision from %date.
he: העתק גרסה מ%date.

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Author name
he: שם המחבר/ת

en: Current revision
he: גרסה נוכחית

en: Structure
he: מבנה

en: Edit URL
he: עריכת כתובת URL

en: Date changed
he: התאריך השתנה

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
he: אזהרה: יש לתת רק לתפקידים מהימנים; להרשאה זו יש השלכות על אבטחת האתר.

en: View reports, updates, and errors.
he: הצגת דוחות, עדכונים ושגיאות.

en: Asc
he: סדר עולה

en: Last saved
he: נשמר לאחרונה

en: Not saved yet
he: לא נשמר עדיין

en: Pager ID: @id
he: מזהה דפדוף: @id

en: Target entity type
he: סוג יישות המטרה

en: @date by @username
he: @date ע"י @username
