Kontainer media (1.1.5) - en to pl translation catalogue (26 entries)

en: Remove
pl: Usuń

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Label
pl: Etykieta

en: Dimensions
pl: Wymiary

en: Original image
pl: Oryginalny obrazek

en: Width
pl: Szerokość

en: Size of textfield
pl: Rozmiar pola tekstowego

en: Reference
pl: Referencja

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Autocomplete matching
pl: Dopasowanie podpowiedzi

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: None (original image)
pl: Brak (oryginalny obraz)

en: Media type
pl: Typ mediów

en: Type of item to reference
pl: Typ elementu, który ma mieć referencję

en: Placeholder for URL
pl: Zaślepka adresu URL

en: Placeholder for link text
pl: Zaślepka tekstu odnośnika

en: Entity reference autocomplete display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania autouzupełniania referencji do encji

en: Link format settings
pl: Ustawienia formatu odnośnika

en: Responsive image style
pl: Styl responsywnego obrazu

en: Responsive image style: @responsive_image_style
pl: Styl responsywnego obrazu: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
pl: Wybierz styl responsywnego obrazu.

en: Failed to load responsive image style: “@style“ while displaying responsive image.
pl: W trakcie wyświetlania responsywnego obrazu nie powiodło się załadowanie jego stylu: "@style"

en: Configure Responsive Image Styles
pl: Konfiguruj style responsywnych obrazów

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
pl: Maksymalna liczba sugerowanych podpowiedzi.
