Kontainer media (1.1.5) - en to fa translation catalogue (19 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Remove
fa: حذف

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Label
fa: برچسب

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: ID
fa: هویت

en: Original image
fa: تصویر اصلی

en: Width
fa: عرض

en: Media
fa: رسانه

en: Size of textfield
fa: اندازه میدان متن

en: Reference
fa: ارجاع

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Autocomplete matching
fa: تطابق خودکار

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: None (original image)
fa: هیچ (تصویر اصلی)

en: Media type
fa: نوع رسانه

en: Type of item to reference
fa: نوع عنصر برای مرجع شدن
