Kontainer media (1.1.6) - en to am translation catalogue (11 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: ID
am: አይዲ

en: Size of textfield
am: የፅሁፍ መስኩ መጠን

en: Autocomplete matching
am: የራሥ-ሙላ ማዛመድ

en: Placeholder
am: ቦታ ያዥ

en: Type of item to reference
am: ማጣቀስ የተፈለገው ዓይነት

en: Entity reference autocomplete display format settings
am: የአካል ማጣቀሻ ራሥ-ሙላ እይታ ቅርፅ ቅንብሮች
