Kontainer media (1.1.6) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Remove
id: Hapus

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Dimensions
id: Dimensi

en: Original image
id: Gambar asli

en: Width
id: Lebar

en: Size of textfield
id: Ukuran bidang isian teks

en: Reference
id: Referensi

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Autocomplete matching
id: Pencocokan otomatis

en: Image style
id: Gaya gambar

en: None (original image)
id: Tidak ada (gambar asli)

en: Media type
id: Jenis media

en: Type of item to reference
id: Jenis item yang direferensikan

en: Placeholder for URL
id: Placeholder untuk URL

en: Placeholder for link text
id: Placeholder untuk tautan teks

en: Entity reference autocomplete display format settings
id: Pengaturan format tampilan entity reference autocomplete

en: Link format settings
id: Pengaturan format tautan

en: Responsive image style
id: Gaya gambar yang responsif

en: Responsive image style: @responsive_image_style
id: Gaya gambar responsif: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
id: Pilih gaya gambar yang responsif.

en: Failed to load responsive image style: “@style“ while displaying responsive image.
id: Gagal memuat gaya gambar responsif: "@style" saat menampilkan gambar responsif.

en: Configure Responsive Image Styles
id: Mengonfigurasi Gaya Gambar Responsif
