Kontainer media (1.1.5) - en to ur translation catalogue (10 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Label
ur: عنوان

en: Format
ur: فارمیٹ

en: ID
ur: شناخت

en: Size of textfield
ur: متنی قطعہ کا سائز

en: Placeholder
ur: پلیس ہولڈر

en: Type of item to reference
ur: آئٹم کی قسم جس کا حوالہ دیا
