kwtSMS (1.1.0) - en to bn translation catalogue (24 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Language
bn: ভাষা

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Message
bn: বার্তা

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Category
bn: বিভাগ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Help
bn: সহায়তা

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: System
bn: সিস্টেম

en: General
bn: সাধারণ

en: Logout
bn: প্রস্থান

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড
