kwtSMS (1.1.0) - en to fr translation catalogue (60 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Language
fr: Langue

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: On
fr: Activé

en: Logging
fr: Journalisation

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Support
fr: Assistance technique

en: Login
fr: Identifiant

en: Edit
fr: Modifier

en: Logs
fr: Journaux

en: Password
fr: Mot de passe

en: Category
fr: Catégorie

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Help
fr: Aide

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Frequently Asked Questions
fr: Foire Aux Questions

en: Off
fr: Désactivé

en: Never
fr: Jamais

en: Role ID
fr: Id du rôle

en: Filter
fr: Filtrer

en: System
fr: Système

en: Customer
fr: Client

en: Recipient
fr: Destinataire

en: General
fr: Général

en: Sent
fr: Envoyé

en: Both
fr: Les deux

en: Phone Number
fr: Numéro de téléphone

en: Template
fr: Gabarit

en: Logout
fr: Déconnexion

en: Manual
fr: Manuel

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Getting Started
fr: Bien débuter

en: Balance
fr: Solde

en: Failed
fr: Échec

en: Authentication
fr: Authentification

en: Templates
fr: Modèles

en: User Registration
fr: Création de compte utilisateur

en: Machine name
fr: Nom système

en: Password Reset
fr: Réinitialisation du mot de passe

en: Date from
fr: Date depuis

en: Date to
fr: Date jusqu'à

en: Test Mode
fr: Mode Test

en: API username
fr: Nom d'utilisateur de l'API

en: Order Status
fr: Statut de la commande

en: Dashboard
fr: Tableau de bord

en: Skipped
fr: Ignoré

en: Not set
fr: Non défini

en: Verify
fr: Vérifier

en: Add Template
fr: Ajouter un gabarit

en: Event Type
fr: Type de l'Évènement

en: Sender ID
fr: Identifiant de l'expéditeur

en: Gateway
fr: Passerelle

en: All statuses
fr: Tous les statuts

en: Integrations
fr: Intégrations
