kwtSMS (1.1.0) - en to id translation catalogue (40 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Username
id: Nama pengguna

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Language
id: Bahasa

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: On
id: Pada

en: Logging
id: Pengelogan

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Date
id: Tanggal

en: Logs
id: Catatan

en: Message
id: Pesan

en: Password
id: Sandi

en: Category
id: Kategori

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Help
id: Bantuan

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Frequently Asked Questions
id: Pertanyaan yang Sering Diajukan

en: Off
id: Matikan

en: Never
id: Tidak pernah

en: Role ID
id: ID peran

en: System
id: Sistem

en: Customer
id: Pelanggan

en: Recipient
id: Penerima

en: General
id: Umum

en: Both
id: Keduanya

en: Notifications
id: Notifikasi

en: Commerce
id: Perdagangan

en: Manual
id: Petunjuk

en: Features
id: Fitur

en: Getting Started
id: Persiapan

en: Failed
id: Gagal

en: Authentication
id: Autentikasi

en: Templates
id: Templat

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Admin
id: Administrator

en: Dashboard
id: Dasbor

en: Not set
id: Tidak disetel
