kwtSMS (1.1.0) - en to hi translation catalogue (41 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Language
hi: भाषा

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: On
hi: चालू

en: Logging
hi: लॉगिंग

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Support
hi: समर्थन

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Logs
hi: लॉग

en: Message
hi: संदेश

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Category
hi: वर्ग

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Help
hi: मदद

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Off
hi: बंद

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Role ID
hi: भूमिका आईडी

en: Filter
hi: फिल्टर

en: System
hi: प्रणाली

en: Customer
hi: ग्राहक

en: Recipient
hi: प्राप्तकर्ता

en: General
hi: सामान्य

en: Both
hi: दोनों

en: Template
hi: फर्मा

en: Logout
hi: लॉग आउट

en: Commerce
hi: व्यापार

en: Manual
hi: मैनुअल

en: Failed
hi: असफल हुआ

en: Authentication
hi: प्रमाणीकरण

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Admin
hi: प्रशासन
