kwtSMS (1.1.0) - en to it translation catalogue (43 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Username
it: Nome utente

en: Actions
it: Azioni

en: Language
it: Lingua

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: On
it: Acceso

en: Yes
it: Sì

en: Login
it: Accedi

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Logs
it: Log

en: Message
it: Messaggio

en: Category
it: Categoria

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Help
it: Aiuto

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Frequently Asked Questions
it: Domande frequenti

en: Off
it: Spento

en: Never
it: Mai

en: Role ID
it: ID ruolo

en: Filter
it: Filtra

en: System
it: Sistema

en: Customer
it: Cliente

en: Recipient
it: Destinatario

en: General
it: Generale

en: Sent
it: Inviato

en: Both
it: Entrambi

en: Notifications
it: Notifiche

en: Logout
it: Esci

en: Manual
it: Manuale

en: Features
it: Funzionalità

en: Getting Started
it: Iniziamo

en: Balance
it: Saldo

en: Failed
it: Non riuscito

en: Authentication
it: Autenticazione

en: Templates
it: Template

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Test Mode
it: Modalità test

en: Not set
it: Non impostato
