Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha2) - en to es translation catalogue (24 entries)

en: double click
es: doble click

en: Double Click
es: Doble Click

en: Authoring information
es: Información de autoría

en: Author Settings
es: Opciones de autor

en: Authoring information.
es: Información de autoría.

en: Author leader
es: Autor líder

en: Author UID
es: UID del autor

en: Author block
es: Bloque de autor

en: Administrator settings
es: Opciones del administrador

en: Author Pane
es: Panel de Autor

en: Author Information
es: Información de Autor

en: Author: @name
es: Autor: @name

en: Localization
es: Localización

en: Administrator account
es: Cuenta del administrador

en: Author information
es: Información del autor

en: Author email
es: Correo electrónico del autor

en: Author ID
es: ID de autor

en: Author Type
es: Tipo de autor

en: Author link
es: Enlace del autor

en: Administrator role
es: Rol de administrador

en: Author Email
es: Correo electrónico del autor

en: Author uid
es: Uid del autor

en: Author Links
es: Enlaces de autor

en: Code Snippet
es: Recorte de código
