Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha2) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: double click
fr: double clic

en: Double Click
fr: Double Clic

en: Authoring information
fr: Informations de publication

en: Author Settings
fr: Paramètres de l'auteur

en: Authoring information.
fr: Information de composition

en: Administrator note
fr: Note de l'administrateur

en: Author UID
fr: Identifiant utilisateur (UID) de l'auteur

en: Author block
fr: Bloc auteur

en: Author taxonomy
fr: Taxonomie d'auteur

en: Author Pane
fr: Volet de l'auteur

en: Author Information
fr: Informations sur l'auteur

en: Author: @name
fr: Auteur : @name

en: Localization
fr: Traduction

en: Author: %name
fr: Auteur : %name

en: Administrator account
fr: Compte administrateur

en: Author information
fr: Informations sur l'auteur

en: Author email
fr: Courriel de l'auteur

en: Author Merge
fr: Fusionner les auteurs

en: Author Link
fr: Lier les auteurs

en: Author ID
fr: Identifiant (ID) de l'auteur

en: Author Rank
fr: Classement de l'auteur

en: Author Type
fr: Type d'auteur

en: Administrator role
fr: Rôle administrateur

en: Alert Message
fr: Message d'alerte

en: Author id
fr: Identifiant (ID) de l'auteur

en: Author uid
fr: uid de l'auteur

en: Authorized users
fr: Utilisateurs autorisés

en: Alert Style
fr: Style d'alerte
