Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha2) - en to kk translation catalogue (6 entries)

en: double click
kk: қос шерту

en: Double Click
kk: Қос шерту

en: Authoring information
kk: Авторлық ақпарат

en: Administrator account
kk: Администратордың тіркелу жазбасы

en: Author information
kk: Автор ақпараты

en: Administrator role
kk: әкiмнiң рөлi
