Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha2) - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: double click
uk: подвійний клік

en: Double Click
uk: Подвійний клік

en: Authoring information
uk: Відомості про автора

en: Administrator Email
uk: E-mail адміністратора

en: Author Settings
uk: Настроювання автора

en: Authoring information.
uk: Інформація про автора.

en: Authoring Aliases
uk: Авторські псевдоніми

en: Administrator Name
uk: Ім'я адміністратора

en: Code snippet
uk: Частина коду

en: Author UID
uk: UID автора

en: Author block
uk: Блок автора

en: Author Information
uk: Інформація про автора

en: Author: @name
uk: Автор: @name

en: Localization
uk: Переклади

en: Administrator account
uk: Адміністративний профіль

en: Author information
uk: Інформація про автора

en: Author email
uk: Електронна адреса автора

en: Administrator role
uk: Роль адміністратора

en: Author uid
uk: Uid автора

en: Administrator emails
uk: Електронні адреси адміністратора

en: Alert Type
uk: Тип попередження

en: Code Snippet
uk: Code Snippet (Фрагменти коду)

[ctx: simplifying]
en: Authoring information
uk: Відомості про авторство
