Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha3) - en to ar translation catalogue (18 entries)

en: double click
ar: نقر مرتين

en: Double Click
ar: نقر مرتين

en: taxonomy terms
ar: مصطلحات التصنيف

en: Taxonomy term
ar: مصطلح تصنيف

en: Taxonomy terms
ar: الوسوم

en: Authoring information
ar: معلومات التاليف

en: taxonomy term
ar: مصطلح تصنيف

en: Author's website
ar: موقع ويب المؤلف

en: Display link
ar: رابط العرض

en: Verify requirements
ar: التحقق من المتطلبات

en: Administrator account
ar: حساب الإدارة

en: Author information
ar: معلومات المؤلف

en: Database updates
ar: تحديثات قاعدة البيانات

en: Taxonomy Term
ar: مصطلح تصنيف

en: Author name
ar: اسم المؤلف

en: Administrator role
ar: دور إداري

en: Author textfield
ar: حقل المؤلف

en: Author uid
ar: معرّف المستخدم (uid) للكاتب
