Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha3) - en to bs translation catalogue (6 entries)

en: double click
bs: dvostruki klik

en: Taxonomy term
bs: Taksonomijski term

en: Authoring information
bs: Informacije o autorstvu

en: Author's website
bs: Autorova web stranica

en: Verify requirements
bs: Potvrdite uslove

en: Database updates
bs: Ažuriranje baze podataka
