Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha3) - en to cy translation catalogue (8 entries)

en: Taxonomy term
cy: Term tacsonomi

en: Authoring information
cy: Awduro gwybodaeth

en: Author's website
cy: Gwefan yr awdur

en: Verify requirements
cy: Gwirio'r gofynion

en: Administrator account
cy: Cyfrif y gweinyddwr

en: Author information
cy: Gwybodaeth awdur

en: Database updates
cy: Diweddariadau cronfa ddata

en: Author textfield
cy: Maes testun Awdur
