Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha3) - en to de translation catalogue (54 entries)

en: double click
de: Doppelklick

en: Double Click
de: Doppelklick

en: taxonomy terms
de: Taxonomie-Begriffe

en: Taxonomy term
de: Taxonomie-Begriff

en: Taxonomy terms
de: Taxonomiebegriffe

en: Authoring information
de: Informationen zum Autor

en: Author Name
de: Name des Autors

en: Administrator Email
de: E-Mail-Adresse des Administrator

en: taxonomy term
de: Taxonomie-Begriff

en: Author Settings
de: Autoreneinstellungen

en: Authoring information.
de: Informationen zum Autor.

en: Author's website
de: Website des Autors

en: Author Contact
de: Autor Kontakt

en: Administrator note
de: Hinweis des Administrators

en: Code snippet
de: Codebaustein

en: Author UID
de: Autor-UID

en: Author block
de: Block des Autors

en: Administrator settings
de: Administrator-Einstellungen

en: Display link
de: Link anzeigen

en: Author Pane
de: Autor Bereich

en: Author Information
de: Autor-Informationen

en: Author: @name
de: Autor: @name

en: Localization
de: Lokalisierung

en: Author: %name
de: Autor: %name

en: Verify requirements
de: Systemvoraussetzungen überprüfen

en: Administrator account
de: Administratorkonto

en: Author information
de: Informationen zum Autor

en: Database updates
de: Datenbankaktualisierungen

en: Author email
de: E-Mail des Autors

en: Taxonomy Term
de: Taxonomie-Begriff

en: Author Merge
de: Autoren Zusammenführung

en: Author Link
de: Autor Link

en: Author ID
de: Autor-ID

en: Author Rank
de: Rang des Autors

en: Author Type
de: Typ des Autors

en: Author Lastname
de: Nachname des Autors

en: Author Types
de: Autor-Typen

en: Author Address
de: Adresse des Autors

en: Author type
de: Typ des Autors

en: Author name
de: Name des Autors

en: Author link
de: Link zur Urheber*in

en: Administrator role
de: Administrator-Rolle

en: Author Deleted?
de: Autor gelöscht?

en: Author textfield
de: Autor-Textfeld

en: Author e-mail
de: E-mail des Autors.

en: Author: !username
de: Autor: !username

en: Code Snippets
de: Code-Beispiele

en: Alert message
de: Warnmeldung

en: Author Email
de: E-Mail-Adresse des Autors

en: Author uid
de: Benutzer-ID des Autors

en: Administrator emails
de: Admin-E-Mails

en: Authoring Information
de: Verfasserinformationen

en: Code Snippet
de: Code-Schnipsel

en: Verifying entry...
de: Überprüfe Eintrag…
