Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha3) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: double click
id: klik ganda

en: Double Click
id: Klik Ganda

en: taxonomy terms
id: terms dalam taksonomi

en: Taxonomy term
id: Istilah taksonomi

en: Taxonomy terms
id: Istilah taksonomi

en: Authoring information
id: Informasi penulisan

en: Author Name
id: Nama Penulis

en: taxonomy term
id: istilah taksonomi

en: Author's website
id: Pembuat website

en: Display link
id: Tampilkan link

en: Verify requirements
id: Periksa persyaratan

en: Administrator account
id: Akun administrator

en: Author information
id: Informasi penulis

en: Database updates
id: Update database

en: Taxonomy Term
id: Istilah Taksonomi

en: Author name
id: Nama penulis

en: Administrator role
id: Peran administrator

en: Author textfield
id: Field teks Penulis

en: Author uid
id: Penulis uid
