Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha3) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: double click
it: doppio clic

en: Double Click
it: Doppio clic

en: taxonomy terms
it: termini di tassonomia

en: Taxonomy term
it: Termine della tassonomia

en: Taxonomy terms
it: Termini di tassonomia

en: Authoring information
it: Informazioni sull'autore

en: Author Name
it: Nome dell'autore

en: taxonomy term
it: termine di tassonomia

en: Author's website
it: Sito web dell'autore

en: Code snippet
it: Frammento di codice

en: Localization
it: Localizzazione

en: Verify requirements
it: Verifica i requisiti

en: Administrator account
it: Profilo amministratore

en: Author information
it: Informazioni sull'autore

en: Database updates
it: Aggiornamenti del database

en: Taxonomy Term
it: Termine della tassonomia

en: Author name
it: Nome dell'autore

en: Administrator role
it: Ruolo amministratore

en: Author textfield
it: Campo autore

en: Author uid
it: Identificativo uid dell'autore
