Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha3) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: double click
ja: ダブルクリック

en: Double Click
ja: ダブルクリック

en: taxonomy terms
ja: タクソノミーターム

en: Taxonomy term
ja: タクソノミーターム

en: Taxonomy terms
ja: タクソノミーターム

en: Authoring information
ja: 投稿の情報

en: Author Name
ja: 著者名

en: taxonomy term
ja: タクソノミーターム

en: Author's website
ja: 投稿者のウェブサイト

en: Code snippet
ja: コードスニペット

en: Display link
ja: リンクを表示

en: Author Pane
ja: オーサーペイン

en: Author Information
ja: 投稿者情報

en: Author: @name
ja: 投稿者: @name

en: Localization
ja: ローカライズ

en: Verify requirements
ja: 必要条件の検証

en: Administrator account
ja: 管理者アカウント

en: Author information
ja: 投稿者の情報

en: Database updates
ja: データベース更新

en: Taxonomy Term
ja: タクソノミーターム

en: Author Types
ja: 著者の種類

en: Author name
ja: 投稿者名

en: Administrator role
ja: 管理者用の役割

en: Author textfield
ja: 投稿者のフィールド

en: Author affiliation
ja: 著者の組織

en: Author uid
ja: 投稿者 uid

en: Author Links
ja: 著者へのリンク
