Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha3) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: double click
pt: duplo click

en: Double Click
pt: Duplo Click

en: Taxonomy term
pt: Termo de taxonomia

en: Taxonomy terms
pt: Termos de taxonomia

en: Authoring information
pt: Informação de autoria

en: Author Name
pt: Nome do autor

en: Author's website
pt: Sítio Web do autor

en: Localization
pt: Idioma

en: Verify requirements
pt: Verificar requisitos

en: Database updates
pt: Atualizações à base de dados

en: Taxonomy Term
pt: Termo da taxonomia

en: Author name
pt: Nome do autor

en: Administrator role
pt: Grupo de administrador

en: Author textfield
pt: Campo de texto do autor

en: Author uid
pt: uid do autor
