Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha3) - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: double click
tr: çift tıklama

en: Double Click
tr: Çift Tıklama

en: taxonomy terms
tr: sınıflandırma terimleri

en: Taxonomy term
tr: Sınıflandırma terimi

en: Taxonomy terms
tr: Sınıflandırma terimleri

en: Authoring information
tr: Yazarlık Bilgileri

en: Author Name
tr: Yazar Adı

en: taxonomy term
tr: sınıflandırma terimi

en: Author's website
tr: Yazarın web sitesi

en: Display link
tr: Bağlantıyı görüntüle

en: Author Information
tr: Yazar Bilgileri

en: Localization
tr: Yerelleştirme

en: Verify requirements
tr: Gereksinimleri kontrol et

en: Administrator account
tr: Yönetici hesabı

en: Author information
tr: Yazar bilgisi

en: Database updates
tr: Veritabanı güncellemeleri

en: Taxonomy Term
tr: Sınıflandırma terimi

en: Author name
tr: Yazar adı

en: Administrator role
tr: Yönetici rolü

en: Author textfield
tr: Yazar yazı alanı

en: Author uid
tr: Yazarın uid
