Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha3) - en to ast translation catalogue (6 entries)

en: Taxonomy term
ast: Taxonomía del términu

en: Taxonomy terms
ast: Taxonomía de los términos

en: Authoring information
ast: Información d'autoría

en: Verify requirements
ast: Comprobar los requisitos

en: Administrator account
ast: Cuenta d'alministrador

en: Database updates
ast: Versiones nueves de la base datos
