Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha3) - en to bn translation catalogue (5 entries)

en: double click
bn: দুইবার চাপুন

en: Double Click
bn: দুইবার চাপুন

en: Verify requirements
bn: চাহিদাগুলো যাচাই করুন

en: Database updates
bn: ডাটাবেজ আপডেটসমূহ

en: Administrator role
bn: প্রশাসনিক ভূমিকা।
