Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha3) - en to bo translation catalogue (14 entries)

en: Taxonomy term
bo: རིགས་དབྱེའི་བྱེ་བྲག་མིང

en: Taxonomy terms
bo: རིགས་དབྱེའི་བྱེ་བྲག་མིང

en: Authoring information
bo: རྩོམ་སྒྲིག་བྱས་པའི་སྐོར

en: Authoring information.
bo: རྩོམ་འབྲིའི་གསལ་བཤད།

en: Author's website
bo: རྩོམ་མཁན་གྱི་དྲ་ཚིགས

en: Localization
bo: རང་ལུགས་ཅན

en: Verify requirements
bo: དགོས་མཁོ་དག་བཤེར་བྱེད་པ

en: Author information
bo: རྩོམ་མཁན་གྱི་ཆ་འཕྲིན

en: Database updates
bo: གྲངས་མཛོད་གསར་སྒྱུར

en: Taxonomy Term
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད

en: Author name
bo: རྩོམ་པ་པོའི་མིང་།

en: Administrator role
bo: དོ་དམ་པའི་འགན་ནུས

en: Author textfield
bo: རྩོམ་མཁན་གྱི་གནས་ཁོངས

en: Author uid
bo: རྩོམ་མཁན་གྱི uid
