Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha3) - en to fa translation catalogue (18 entries)

en: double click
fa: دو بار کلیک کردن

en: Double Click
fa: دو بار کلیک کردن

en: taxonomy terms
fa: واژه‌های طبقه‌بندی

en: Taxonomy term
fa: واژه طبقه‌بندی

en: Taxonomy terms
fa: واژه‌های طبقه‌بندی

en: Authoring information
fa: اطلاعات نویسنده

en: author name
fa: نام نویسنده

en: Author Name
fa: نام نویسنده

en: taxonomy term
fa: واژه طبقه‌بندی

en: Author's website
fa: وب‌سایت نویسنده

en: Localization
fa: بومی سازی

en: Verify requirements
fa: بررسی نیازمندی‌ها

en: Administrator account
fa: حساب کاربری مدیر

en: Author information
fa: اطلاعات نویسنده

en: Database updates
fa: به‌روزرسانی‌های پایگاه داده

en: Administrator role
fa: نقش مدیریت

en: Author textfield
fa: فیلدمتن نویسنده

en: Authoring date
fa: تاریخ نگارش
