Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha3) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: double click
hi: दो बार क्लिक करें

en: Double Click
hi: दो बार क्लिक करें

en: Taxonomy term
hi: वर्गीकरण परिभाषा

en: Taxonomy terms
hi: वर्गीकरण शब्द

en: Authoring information
hi: संलेखन जानकारी

en: Author Name
hi: लेखक का नाम

en: Author's website
hi: लेखक की वेबसाइट

en: Verify requirements
hi: आवश्यकताओं कॊ सत्यापित करें

en: Administrator account
hi: प्रशासक खाता

en: Author information
hi: लेखक की जानकारी
