Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha3) - en to hr translation catalogue (14 entries)

en: double click
hr: dvostruki klik

en: Double Click
hr: Dvostruki Klik

en: Taxonomy term
hr: Pojam taksonomije

en: Taxonomy terms
hr: Pojmovi taksonomije

en: Authoring information
hr: Podaci o autoru

en: Author's website
hr: Web stranica autora

en: Author Contact
hr: Kontakt autora

en: Localization
hr: Lokalizacija

en: Verify requirements
hr: Provjeri zahtjeve

en: Administrator account
hr: Administatorski račun

en: Author information
hr: Podaci o autoru

en: Database updates
hr: Nadogradnje baze podataka

en: Administrator role
hr: Administratorska uloga

en: Author textfield
hr: Tekst polje autora
